Zapewniamy dobry, zdrowy sen, bo to podstawa udanego dnia.

Jaki materac wybrać?

Dobór odpowiedniego materaca w głównej mierze zależy od naszych preferencji i upodobań. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: Na jakim materacu się najlepiej wysypiamy?

Dobrze dobrany materac powinien zapewniać komfort snu i idealnie dopasowywać się do naszego ciała. W naszej ofercie posiadamy szereg materacy renomowanych producentów.

Dokładnie wiemy, że w łóżku spędzamy około ośmiu godzin dziennie i od jakości snu zależy nie tylko nasze samopoczucie ale co najważniejsze, również nasze zdrowie, dlatego na materacu sypialnianym nie powinno się oszczędzać. 

Źle dobrany materac może powodować problemy ze snem lub w skrajnych przypadkach możemy nabawić się alergii lub mieć problemy z kręgosłupem. Jeśli cierpimy na tego typu schorzenia należy zasięgnąć porady lekarza specjalisty, przed wyborem materaca.

Materac powinien być co najmniej 20cm większy od naszej wysokości, mieć 90 cm szerokości i być dopasowany do naszego łóżka. Standardowe rozmiary materacy to te o wymiarach 90x200 ,120x200, 140x200, 160x200, 1800x200 chodź w naszym sklepie internetowym mogą Państwo zamówić materac sypialniany niestandardowy, poprzez kontakt z nami.  

     

Materace kieszeniowe:

Materace kieszeniowe to typ materacy, których budowa opiera się na sprężynach, które umieszczone w specjalnych kieszeniach. Odkształcenie jednej sprężyny nie powoduje interakcji z pozostałymi sprężynami, pracują one niezależnie. System ten pozwala na komfortowy sen w przypadku, gdy w łóżku śpią dwie osoby, gdyż ruch jednej osoby nie powoduje dyskomfortu dla drugiej osoby, nie jest on mocno odczuwalny. Materac ten bardzo dobrze dopasowuje się do ciała.

Warto zwrócić uwagę na jakość materiału z jakiego wykonane są kieszenie.

Materace bonellowe

To jedna z najtańszych propozycji na rynku, jest to rodzaj materacy sprężynowych. Główną zaletą tego typu materacy jest niska cena. Dzisiejsza technologia pozwala na komfortowy sen na tego typu materacach. Najczęściej stosowane do łóżek pojedynczych. Nie polecamy stosowania tego typu materaca dla osób mających problemy z kręgosłupem bądź w łóżku podwójnym, gdyż jego właściwości sprawiają, ze jest mało elastyczny.

Materace piankowe

Materace piankowe możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje: materac z pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej i lateksowej.

Materace piankowe wysoko elastyczne są bardzo trwałe, doskonale dopasowują się do ciała użytkownika, stanowią bardzo dobre podparcie dla całego ciała. Często wybierany przez osoby mające problemy z kręgosłupem, posiadają właściwości ortopedyczne. Dzięki budowie otwarto komórkowej zapewniają bardzo dobra wentylacje, często używane przez alergików. Stosowane zarówno do łóżek jednoosobowych jak i dwuosobowych, małżeńskich, ponieważ są bardzo sprężyste, elastyczne oraz reagują na ciepło i nacisk, a odkształcenie jedej części materaca nie powoduje dyskomfortu dla drugiej osoby.

Materace termoelastyczne to materac, który reaguje na nacisk i zmianę temperatury, doskonale dopasowując się do ciała użytkownika. Po nacisku na dany sektor materaca struktura odkształca się pod wpływem ciepła. Posiada właściwości ortopedyczne oraz przeciwodleżynowe, dzięki swojej strukturze materac mięśnie szybciej odpoczywają. Są w pełni antyalergiczne.

Materace z pianki lateksowej produkowane są z naturalnego mleczka kokosowego i z drzewa kauczukowego. Są niezwykle trwałe, zachowują swoje właściwości użytkowe przez wiele lat. Wysoka sprężystość i elastyczność zapewniają prawidłowe ułożenie kręgosłupa zgodnie z jego naturalnymi krzywiznami. Posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne często wybierany przez alergików. Przy wyborze odpowiedniego materaca warto zwrócić uwagę na ilość naturalnego wkładu, im wyższa jego zawartość tym lepiej chodź standardem jest to, że przynajmniej 20% wsadu powinna być naturalna. Polecane dla osób śpiących we dwoje.